Sezóna 2013

Posted on Posted in O medu

Tak letošní sezóna již pomalu odeznívá. Zima byla dlouhá a zejména těch několik chladných týdnů v květnu způsobilo zmatek v úlech. Včely nemohly létat a tak seděly doma, pomalu vyjídaly spižírnu, množily se a zahřívaly vnitřní prostory úlů. A to je signál k tomu, co žádný včelař nechce – rojení. Letos se to rojilo moc, za celou dobu, co včelaříme, jsme takový “rojový” rok ještě nezažili.

Když se včely vyrojí, tak už zpravidla ten rok pro včelaře nezbude mnoho medu z takového vyrojeného včelstva. Navíc díky tomu počasí i letošní snůška byla velice skromná a medu celkově není mnoho. Ještě nás čeká poslední medobraní lesního medu koncem července, tak snad letos “dá les”.

Oproti loňsku jsme rozšířili včelstva na nové stanoviště u Černošínského potoka, kde je nabídka různých druhů kvetoucích stromů a keřů a med z tohoto stanoviště má rozdílné chuťové kvality. Letos tak nabízíme všechny tradiční medy (květový, pastovaný a lesní) ve dvou různých variantách.

Náš letošní med je již k dostání ve farmářském obchodě na Lobezské ulici a v Šafaříkových sadech. Po prázdninách budeme navštěvovat i farmářské trhy u hotelu Gondola u mlýnské strouhy. Pro všechny stávající i nové zákazníky platí stálá nabídka rozvozu medu po Plzni ZDARMA již od 1 kg.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Napsat komentář